Sepetim 0,00 TL (0)

Sepetinizde hiç ürün yok.

İade ve Değişim İşlemleri

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 30 iş günü içerisinde hazinem.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade ve ya değişim sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

* İade edeceğiniz ürünü Yurtiçi Kargo ile aşağıdaki şekilde tarafımıza gönderebilirsiniz. 

İade Şartları

 • Siparişinizi size teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde aşağıdaki adımları izleyerek iade ya da değişim yapabilirsiniz. 30 günü aşan iade talepleriniz ne yazık ki kabul edilememektedir..
 • İade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücretleri Hazinem’e ait olacaktır.
 • Ürün elimize geçip iadeniz onaylandıktan sonra size bir bilgi e-postası göndermekte ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapmaktayız. Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin kredi kartı ekstrenize artı bakiye olarak yansıması bankanızın uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki - üç hafta sürebilmektedir ve Hazinem’in herhangi bir müdahalede bulunma hakkı yoktur. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • İade edeceğiniz ürün kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalıdır. Ürün orijinal kutusu ve sertifikası ile iade edilmelidir. İadenin elimize en kısa sürede ulaşabilmesi için Hazinem’in adresi mutlaka açık şekilde yazılmalıdır.
 • Ürününüzün iade onayı öncelikle firmamız MÜŞTERİ HİZMETLERİ tarafından verilmektedir ancak ürün hasar nedeni ile iade ediliyorsa bazı durumlarda üretim departmanımız tarafından incelenip, onayı verilmekte ve iade buna göre sonuçlandırılmaktadır.
İade Adımları
 
 • İade etmek istediğiniz ürüne ait fatura ile birlikte herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine gidiniz ve bir gönderi poşeti isteyiniz;

*Yurtiçi Kargo Poşeti Gönderici hanesine: Kendi isim ve bilgilerinizi yazınız,

*Yurtiçi Kargo Poşeti Alıcı hanesine: "Loomis Güv. Hiz. A.Ş." ve altına parantez içinde”HAZİNEM” yazınız,

*Alıcı Adres Hanesine : Loomis İstanbul Eminönü/Fatih (bu adres Yurtiçi Kargo kayıtlarında bulunmaktadır) yazınız,

*İhtiyaç duyulması halinde Loomis anlaşma numarası: 229 882 503'tür.

 • Ürününüzü faturası ile birlikte iade etmeniz gerekmektedir. Faturanın paket içine konmaması durumunda iade işleminiz gerçekleşmeyecektir. Size satın aldığınız ürünün yanında gönderilen faturaya ait 2 nüshayı da lütfen paketin içine koyunuz
   
 • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, kurumun düzenlemiş olduğu, “Ürün Birim Fiyatı (KDV Dahil)” şeklinde kesilmiş bir “İADE FATURASI” ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini “İADE FATURASI” kesilmediği takdirde tamamlayamamaktayız.
   
 • Yurtiçi Kargo yetkilisine iade edeceğiniz pakete ait kargonun anlaşma kapsamında "Alıcı Ödemeli" olarak Loomis tarafından karşılanacak şekilde yapılacağı ve sizin tarafınızdan herhangi bir ödeme yapılmayacağı hatırlatılmalıdır. 
   
 • Ürünü Yurtiçi Kargo'ya teslim ettikten sonra 444 4966 numaralı telefonumuz aracılığı ile bizi arayarak iadenizi kargoya verdiğinizi ve kargo poşetinin üzerinde bulunan AAB ile başlayan kargo numarasını mutlaka bildiriniz. Bu şekilde gönderdiğiniz kargo sigorta kapsamına girmiş olur ve hem gönderici olarak siz hem de alıcı olarak bizler hesaplanmamış aksaklıklar yaşamayız.

Unutmayın: Kargo numarasını hazinem.com'u arayarak bildirmemeniz durumunda yaşanacak kaybolma vb. aksaklıklarda sorumluluk sizde olacaktır.

CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 30 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 30 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 30 gün içerisinde bildirip yedi iş günü içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi üretim departmanımıza iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti tarafımızdan size ödeniyor. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte ‘alıcı ödemeli’ olarak geri gönderiliyor.

DEĞİŞTİRME ŞARTLARI

Hazinem’den yaptığınız herhangi bir alışverişte, ürünü teslim aldığınız andan itibaren 30 gün içerisinde yukarıda belirttiğimiz koşulları yerine getirerek değişim yapabilirsiniz. Lütfen değişim için bize yolladığınız e-postada probleminizin ne olduğunu mutlaka belirtin.

ÖZEL KOŞULLAR

Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü gibi özel günlere yönelik hazırlanan ve satışa sunulan ürünlerde, size özel üretilen ya da üzerinde değişiklik yapılan (yüzük ölçüsü gibi) ürünlerde ve alyanslarda iade kabul edilmemektedir.

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayabilirsinz. Bu durumda Hazinem MÜŞTERİ HİZMETLERİ ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.