Sepetim 0,00 TL (0)

Sepetinizde hiç ürün yok.

Bakım

Mücevherinizin ilk günkü ışıltı ve formunu muhafaza ederek yıllarca zevkle kullanılması için; bakımının en iyi şekilde yapılmasına özen gösterilmesi yanında, ona zarar verecek unsurlardan ve etkenlerden korunması gerekmektedir.

Koruma

Mücevherinize zarar verebilecek işler yaparken çok dikkat ediniz. Mücevherinizi bu gibi durumlarda zorunluluk yoksa kullanmayınız veya takmayınız. Mücevherinizi herhangi bir şekilde sert bir cisme çarpmanız halinde hazinem.com uzmanlarına kontrol ettirerek onların getireceği öneriler ile doğabilecek daha büyük zararların üstesinden gelebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, hazinem.com'un satış sonrası destek ve hizmetinin devam ettiğini lütfen unutmayın ve bizi aramaya kesinlikle çekinmeyin.

Mücevherinizi klorlu çamaşır suyu veya güçlü kimyevi maddeler ile temas ettirmeyiniz. Bu, mücevherinizdeki pırlantaya zarar vermez ama metal renginin matlaşmasına, cilasının deforme olmasına sebep olabilir . Birbirlerini çizmemeleri için, mücevherlerinizi , birbirine temas edecek şekilde yan yana bulundurmayınız. Mücevherlerinizi orijinal kutusu içinde veya yumuşak kumaş gibi koruyucu malzemeler içinde saklayınız.

İnci ve Zümrüt ve benzeri taşlı mücevherlerinizi, uzun süre hava ile temas etmeyecek şekilde bulundurmanız, taşların canlılığını kaybetmesine neden olabilir.

Mücevher Temizliği ve Bakımı İçin

Aşağıdaki karışımlar ile periyodik şekilde ayda bir bakım yapmanız mücevherlerinizin ilk günkü şekilde canlılığını muhafaza etmesine yardımcı olacaktır.

 A: Bir birim amonyak ve altı birim ılık sudan oluşan bir karışım hazırlayınız

veya,

B: Klor ihtiva etmeyen ev tipi bir sıvı deterjan ve ılık su kullanarak bir kapta köpük hazırlayınız.

Yukardaki şekilde temizlik ve bakım için mücevherlerinizi 5-10 dakika bu karışımların içinde bekletiniz. Daha sonra, yumuşak bir fırça ile mücevherinizin taş yuvası ve tırnakları ile etrafındaki kirli bölgeleri yumuşak dokunuşlarla temizleyiniz. Mücevherinizi, bir süzgeç üzerine koyarak, ılık su ile durulayıp, daha sonra kağıt havlu ile çizmeden kurulayınız ve yumuşak bir bez veya güderi ile siliniz.